2017 Dikey Geçiş Sınav Sonuçları Açıklandı

2017-dikey-gecis-sinav-sonuclari-aciklandi

2017-dikey-gecis-sinav-sonuclari-aciklandi

2017 Dikey Geçiş Sınav Sonuçları Açıklandı

Dikey Geçiş Sınavı 23 Temmuz 2017 tarihinde yapılmıştı. Yeni sınav sistemine geçen ÖSYM ilk olarak bu sistemi geçen sene uygulamıştı. Sınav sonuçlarının gecikmesiyle tepki çeken kurum bu sene daha temkinli davrandı. Sonuç açıklanma süresini 36 gün sonraya kararlaştırsa da Kurban Bayramı tatili nedeniyle 29 Ağustosta açıklanacakken sonuçlar 6 Eylüle ertelenmişti.

ÖSYM Yeni Sınav Sistemi

Ösym’nin yeni sınav sisteminde optik tamamen ortadan kalkıyor. Soru kitapçığında her sorunun altında bulunan optiğe işaretleme yapılıyor. Daha sonra her sayfa taratılıyor. Optiğin yanında bulunan barkodla kolaylıkla sorunun cevabı okutulmuş oluyor. Geçen sene ALESte de uygulanan bu sistemi ÖSYM’nin henüz oturtamadığını görüyoruz. 400 bin kişinin sınavını 45 günde açıklayan bir sistemi LYS,YGS gibi büyük sınavlarda uygulamak büyük bir sıkıntı yaratabilir.

DGS sonuçlarını öğrenmek için ne yapmalıyım?

Daha önce ki sınav sonuçlarında olduğu gibi sonucu ÖSYM’nin sonuç açıklama sayfasından öğrenebileceksiniz. TC kimlik numaranız ve ÖSYM şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Şifrenizi unuttuysanız E-Devlet şifresiyle AİS’e girdikten sonra sınav sonuçları sayfasında sonucunuzu görüntüleyebilirsiniz.

Sınav sonucunuzu öğrenmek için tıklayın. https://sonuc.osym.gov.tr/

Bunlara da bakın.

2017 DGS Bölümlerin Taban Puanları

2017 DGS Kontenjanları

DGS ile Geçiş Yapabileceğiniz Açıköğretim Bölümleri

Bir önceki yazımız olan DGS ile Geçiş Yapabileceğiniz Açıköğretim Bölümleri başlıklı makalemizde aöf, dgs aöf ve dgs ile aöf hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
1
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.