DGS Akademik Not Ortalamalarının Toplanması Bilgilendirmesi

ÖSYM’nin dün internet sitesinde duyurduğu yazıya göre mezuniyet bilgilerinde yanlış olan adaylar son kez güncelleyebileceklerdir.

Bu duyuru kimler için yapıldı?

  • Ön Lisans diploma puanınız eksik veya fazla ise,
  • Mezun olduğunuz bölüm AİS’e farklı girilmişse,
  • Birden fazla Önlisans programından mezunken DGS tercihinde tercih yapacağınız bölümü belirlemek.

Kısacası mezuniyet belgenizde eksik veya yanlış bilgi varsa düzeltmeniz için son bir kaç gün. ÖSYM’de yapılan duyuruda Eğitim bilgilerinde değişiklik/düzeltme gereken adayların, 10-14 Ağustos 2017 tarihleri arasındakendi üniversitelerine başvurarak eğitim bilgilerinin YÖKSİS’te  güncellenmesini sağlamaları gerekmektedir. Bu tarihler arasında güncellemeleri tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Diğer önemli uyar ise; YÖKSİS’ten güncel eğitim bilgisi 21 Ağustos 2017  tarihinde son kez çekilecek ve Birden fazla eğitim bilgisi olup DGS başvurusunda kullanmak istediği eğitim dışında bir eğitim seçilmiş olduğunu düşünen ve kullanılmasını istediği eğitimi değiştirmek isteyen adaylar için 22 Ağustos 2017 tarihinde yalnızca bir günlüğüne AİS’de DGS için eğitim seçme ekranı açılacak ve adayların istedikleri eğitimi seçmelerine olanak sağlanacaktır. Bu uyarıları dikkate almamız gerekiyor.

Farklı sorularınız için aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Resmi duyuru için tıklayın.

Bir önceki yazımız olan 2017 DGS Gazetecilik Bölümü Taban Puanları başlıklı makalemizde 2017 DGS Gazetecilik Bölümü taban puanları, 2017 DGS Taban Puanları ve DGS Gazetecilik Bölümü puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
2
2
1
0
0
0
0
2

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.